stycznia 10, 2021

Księżna Kate

Był 9 stycznia 1982 roku, obficie padał śnieg. Tego dnia na świat w Royal Berkshire Hospital w Reading przychodzi Catherine Elizabeth  Middleton, córka Carole i Michaela Middletonów. Carole i Michael to młode małżeństwo, Catherine jest ich pierwszym dzieckiem. 20 czerwca Kate została ochrzczona, a dzień pócxniej urodził się książę William.  Kate, jako dziecko była bardzo spokojna, jej mama chętnie wychodziła na spacery razem z koleżankami i jedna z nich, pani Brown, tak wypowiedziała się o małej Catherine :

 Wychodziłyśmy z dziewczynkami na spacer, a po drodze wpadałyśmy na kawę. Catherine najczęściej spokojnie spała. Najwyżej raz albo dwa widziałam, jak płakała.

6 września 1983 roku na świat przyszła młodsza córka państwa Middleton, Philippa, zwana Pippą. 

W maju 1984 roku cała rodzina wyjechała do Jordanii. Kate została tam zapisana do angielskiego przedszkola, gdzie szybko się zadomowiła. Nauczyła się śpiewać po arabsku "Sto lat", nim poznała tą przyśpiewkę w języku angielskim. Dzieciństwo Catherine w Jordanii było naprawdę sielskie i upływało bardzo miło.

Krótko po tym, jak zaczął się rok 1986 cała rodzina wróciła do Wielkiej Brytanii, bowiem księżna Kate miała rozpocząć swoją edukację. W 1987 na świat przyszedł James, najmłodsze dziecko i jedyny syn Middletonów.  Tak naprawdę wtedy też Carole Middleton założyła świetnie prosperujących biznes, firmę Party Pieces, która zajmowała się sprzedażą artykułów na przyjęcia urodzinowe. Firma w przyszłości przynosiła rodzinie ogromne zyski, dzięki czemu stali się multimilionerami. Kate przeprowadziła się do domu Cock Lane, a rodzice, dzięki oszczędnościom, które zgromadzili w Jordanii posłali ją do dobrej i elitarnej placówki St.Andrews w Pangbourne. Catherine szybko spodobało się w szkole. Chętnie bawiła się z dziećmi i jeździła na wycieczki. Gdy skończyła 11 lat  zamieszkała w internacie St. Anderws School. Razem z siostrą wstąpiła do skautów i jeździła na obozy, gdzie chciała jak najszybciej zdobyć jak najwięcej sprawności. Szybko okazało się, że Kate uwielbia sport. Chętnie brała udział w lekcji wf, brała udział w wielu zawodach sportowych.

Poza tym Kate miała też zainteresowania muzyczne i śpiewała w chórze kościelnym, a także grała w szkolnej okriestrze. Poza tym chętnie występowała w szkolnych przedstawieniach teatralnych.

Nauczyciele opisywali ją jako zdolną i wesołą, młodą dziewczynkę.

Gdy Kate ukończyła szkołę St.Andrews musiała wybrać kolejną placówkę. Powiedziała mamie, że kiedyś wróci do St.Andrews i będzie tam nauczycielką.  Tak naprawdę różniła sie nieco od rówieśniczek. Zamiast malować się, wolała uczyć się i czytać. Świetnie zdała wszystkie egzaminy.

W 1995 państwo Middleton postanowili się przeprowadzić. Wtedy też Party Pieces zaczęło bardzo dobrze prosperować, a więc mogli sobie pozwolić na naprawdę solidną edukację ich trojga dzieci. Zapisali Kate do naprawdę prestiżowej szkoły Downe House. Catherine poszła tam z dobrym nastawieniem. Niestety, dziewczyny z klasy jej nie polubiły, przeszkadzał im charakter Kate, była "za grzeczna". Nie paliła, nie piła, nie malowała się, jak większość swoich rówieśniczek, toteż zaczęły ją dręczyć.

   Nigdy do nas nie dołączyła, gdy wymykaliśmy się całą grupą na drinka. Była znana z tego, że bardzo dużo się uczyła i miała najlepsze stopnie z wielu przedmiotów. - wspomina jedna z koleżanek.

Podobno stres związany z prześladowaniem sprawił, że strasznie schudła i wyglądała na wyczerpaną. Rodzice jednak postanowili coś z tym zrobić, gdy sytuacja nadal się nie uspokoiła przenieśli Kate do Marlborough College. Wtedy Catherine odżyła, znowu chętnie uprawiała sport i nawiązywała nowe znajomości. Według nauczycieli łatwo nawiązała nowe przyjaźnie i świetnie się uczyła oraz angażowała w życie szkoły. Po lekcjach chodziła z koleżankami do miejscowej kawiarni, gdzie piły herbatę i jadły ciastka, a przy tym plotkowały. Kate była młoda, wysoka i szczupła, powoli zaczynała trochę eksperymentować z makijażem i eleganckimi ubraniami.


Po skończeniu szkoły i świetnych wynikach z matur, Kate musiała wybrać studia i uczelnie na jaką chce iść, jednak młoda panna  Middleton wybrała się na swój gap year, który jest popularny w Anglii. Po rocznej przerwie, Catherine wybrała uniwersytet St. Andrews w Szkocji, a jej kierunkiem była historia sztuki. I to właśnie na tym uniwersytecie Kate poznała księcia Williama. Początkowo tylko się przyjaźnili, zamieszkali razem z grupą znajomych, wspólnie gotowali i spędzali czas. Po pewnym czasie okazało się, że iskrzy między nimi. Powoli zaczęli się w sobie zakochiwać.

"Na początku byliśmy przyjaciółmi. Nic nie wskazywało na to, by było to coś innego. Potem zaczęliśmy spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Okazało się, że mamy wspólne zainteresowania, dużo wspólnych tematów. I tak zaczęliśmy być ze sobą"

Tak naprawdę mieli dużo spokoju w początkowym etapie ich związku, mieszkali razem, spacerowali, cieszyli się swoim związkiem. Gdy media odkryły ich związek, zaczęły się interesować Kate oraz jej wyglądem. W miedach wręcz wrzało. W 2006 Catherine i William zostali przyłapani na pocałunku, a ich zdjęcie obiegło cały świat. Media nadały Kate przydomek : "waity Katie", czyli w wolnym tłumaczeniu "czekająca Kasia". Po skończeniu studiów Catherine pracowała w sklepie Jigsaw, gdzie często robiono jej zdjęcia, jak wychodziła z pracy. W 2008 zrezygnowała z pracy w Jigsaw i zaczęła pracować w firmie swoich rodziców, Party Pieces. Zajmowała się tam stroną internetową, gdzie wrzucała zdjęcia. Pracę w Party Pieces zakończyła w styczniu 2011 roku.


Młoda Kate niczym nie różniła się od innych młodych dziewcząt w jej wieku. Nosiła zwykłe ubrania z sieciówek, dostępne dla każdego. Lubiła neutralne kolory, w które chętnie się ubierała. Nie wywyższała się, że jest w związku z następcą tronu.
Jednak przyszedł i smutny czas dla pary. W 2007 rozstali się. Obydowje pokazywali, że świetnie się bawią jako single. Catherine była często widziana w klubach, William też. Nie wytrzymali jednak długo bez siebie, bo szybko znowu się zeszli. Na weselu Petera Philipsa, Kate poznała królową.


Kate coraz częściej zaczęła towarzyszyć Williamowi. Ludzie czekali, aż para ogłosi zaręczyny. I stało się to 16 listopada 2010 roku, kiedy cała Wielka Brytania dowiedziała się, że książę William oświadczył się Kate Middleton! Kate ubrana w granatową sukienkę wraz z narzeczonym udzielili wywiadu zaręczynowego. 


William oświadczył się ukochanej podczas ich wakacji w Kenii w październiku 2010 roku. Pierścionek swej matki księżnej Diany nosił w plecaku. Podczas wywiadu zażartował, że jeśli Kate go zgubi "będzie miała kłopoty".

Na pytanie dziennikarza :"Matka Williama była ikoną swojej epoki. Czy to państwa onieśmiela", księżna Kate odpowiedziała :

Cóż.. żałuję, że nie miałam okazji poznać.. Z pewnością stanowi dla mnie inspirację.

Coraz częściej zaczęli się pojawiać razem publicznie. Kate powoli zaczęła przyzwyczajać się do nowej roli księżnej.


29 kwietnia 2011 roku odbyła się uroczystość na którą czekał cały świat. Kate Middleton wyszła za mąż za księcia Williama i otrzymała tytuł : "Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge". Ślub oglądały 2 miliardy ludzi na całym świecie. Przyniósł olbrzymi dochód dla gospodarki że sprzedaży pamiątek i różnych artykułów związanych z parą młodą. Gdy książę William zobaczył tłumy na ulicy Londynu, powiedział : "I to ma być ta rodzinna, skromną uroczystość". W dniu ślubu panna młoda nosiła suknie projektu Sary Burton, domu mody Alexandra Mcqueena.  Z miejsce Brytyjczycy pokochali Kate, która tego dnia wyglądała prześlicznie. Kate poszła w ślady swojej teściowej, księżnej Diany i również nie ślubowała mężowi posłuszeństwa. Półtora roku po ślubie tej doskonałej pary, 3 grudnia 2012 roku ogłoszono, że księżna Cambridge spodziewa się pierwszego dziecka. Kate spędziła jednak parę dni w szpitalu w zawiązku ze złym samopoczuciem.

22 lipca 2013 roku w szpitalu Świętej Marii w Paddington, księżna Cambridge urodziła swoje pierwsze dziecko, księcia George'a Alexandra Louisa. Chłopiec w przyszłości będzie królem Anglii. Para pokazała swojego synka 23 lipca.


Tuż po porodzie para udała się do Bucklebury, domu rodziców Kate, gdzie spędzili jakiś czas. Nie żyli w pałacu, a w Anmer Hall, wiejskim domu, gdzie mogli spokojnie spędzać czas i cieszyć się życiem rodzinnym.

8 września 2014 roku Wielką Brytanię obiegła szczęśliwa informacja, bowiem księżna Kate spodziewała się drugiego dziecka i tak, jak w pierwszej ciąży miała problemy z nudnościami.2 maja 2015 roku o 8;34 na świat przyszła księżniczka Charlotte Elizabeth Diana. Jej pierwsze imię najprawdopodobniej jest hołdem dla dziadka, księcia Karola. Drugie jest zaś na cześć jej prababci, królowej Elżbiety II, a trzecie imię otrzymała po babci, zmarłej tragicznie, księżnej Diany. 

23 kwietnia 2018 roku na świat przyszło trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Książę Louis Arthur Charles urodził się o 11:01 czasu lokalnego.

Księżna jest bardzo zaangażowana w pracę charytatywną. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje walka o zdrowie psychiczne dzieci. Kate uwielbia najmłodszych i młodzież i widać, że ma do nich niezwykłe podejście.


Poza tym, księżna reprezentuje monarchie i królową. Bierze udział w bankietach, odwiedza inne państwa z klasą reprezentując Wielką Brytanię.


Kate przez wiele stylistów i osób mody, jest uznawana za ikonę stylu. Ubiera się klasycznie, ale bardzo ładnie.

Razem z mężem starają się wychowywać dzieci tak, aby miały normalne życie. Zarówno Charlotte, jak i Geogre uczęszczają już do szkoły i integrują się z innymi dziećmi. Kate często zabiera dzieci na zakupy, lub na spacery.

Księżna szybko "zadomowiła się" w rodzinie królewskiej. Zyskała ogromną sympatię poddanych. Z tego, co widać na zdjęciach, ma bardzo dobre relacje z hrabiną Wessex i księżną Kornawalii, bardzo często widać, jak panie gawędzą w najlepsze podczas niektórych wyjść. 

Z pewnością będzie w przyszłości bardzo dobrą królową, która godnie wypełnia swoje obowiązki i przynosi dumę dla kraju.

1 komentarz:

Copyright © Księżna Kate i Hrabina Sophie , Blogger