czerwca 17, 2021

"Te chwilę przyjdą i odejdą" -Nowy wywiad Sophie

 


Witajcie. Kilka dni temu Sophie udzieliła wywiadu Radio 5. Opowiedziała w nim min. na temat żałoby po księciu Filipie. Zapraszam.


Żałoba po księciu Filipie i trudne chwilę w życiu

Sophie powiedziała, że był to bardzo smutny moment i szokujący. Ponadto stwierdziła, że pewnie dłużej będzie przez to przechodzić ze względu na pandemię.

Cóż, pozostawił w naszym życiu ogromną pustke. Myślę, że niestety pandemia nieco wypaczyła sprawy i trudno jest spędzić z królową tyle czasu, ile byśmy chcieli. Próbowaliśmy, ale oczywiście nadal nie jest to takie proste. Myślę, że cały proces żałoby prawdopodobnie potrwa znacznie dłużej … Bo jeśli nie mieszkasz z kimś 24/7, natychmiastowa strata niekoniecznie jest odczuwana w ten sam sposób… tylko wtedy, gdy robisz normalne rzeczy, które byś z nim robił i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że tej osoby już nie ma, że masz ten moment "O mój boże"

 Ponadto Sophie powiedziała, że słynne zdjęcie, na którym królowa i książę Filip wyglądają jak zwyczajna starsza para, zrobiła gdy była w ciąży z Lady Louise. Spędzili wtedy sporo czasu w Szkocji.

Sophie powiedziała też, że ciężko jej przebywać na zamku Barmoral i ogólnie w Szkocji, bo przypomina jej to księcia Filipa.

Była bardzo wzruszona i powiedziała, że takie trudne chwilę "przyjdą i odejdą".

Miałam to samo, kiedy straciłam matkę. 


Praca humanitarna  Hrabina opowiedziała o swojej pracy humanitarnej. Jak wiemy jest orędowniczką zapobiegania przemocy podczas konfliktów zbrojnych. 

Najgorszym skutkiem wojny i najzgubniejszą  bronią jest przemoc wobec kobiet.

Uświadamianie dzieci Sophie powiedziała, że po ostatnich sprawach z napaściami seksualnymi, jest tym wstrząśnięta. Powiedziała, że rozmawia z dziećmi na temat seksu, co jest dość szczerym wyznaniem, biorąc pod uwagę jej przynależność do rodziny królewskiej.

Rozmawiam z dziećmi i mówiłam im, że na seks muszą świadomie zgodzić się obie strony. Rozmawiamy też o antykoncepcji.

Dodała, że nieco trudniej rozmawia się z Jamesem, bo :

Podobają mu się dziewczyny, ale jest całkiem świadomy tego całego problemu niewłaściwego zachowania między dziewczynami i chłopcami. Myślę, że chodzi o prowadzenie szczerych, otwartych rozmów w rodzinie, ale miejmy nadzieję również w warunkach szkolnych.

Ponadto Lady Louise jest bardzo zainteresowana pracą mamy i również chce działać na rzecz ofiar gwałtu, którym bardzo współczuję i miała okazję pracować i rozmawiać z nimi. Sophie wyznała, że chce jak najlepiej wyedukować i Louise i Jamesa w tym temacie.

Rola w BRK Hrabina powiedziała, że po odejściu Sussexow wiele ludzi zainteresowało się nimi. Sophie to cieszy, ale tylko z pewnego względu 

Jeżeli to zainteresowanie zwróci uwagę na ważne sprawy w które jestem zaangażowana, to jak najbardziej się cieszę.

Myślę, że wywiad pokazuje, jak mądrą i ciepłą osoba jest Sophie. 

 


 
 

 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Księżna Kate i Hrabina Sophie , Blogger