maja 14, 2021

Życie hrabiny Sophie w latach 90

  


Sophie i Edward spotkali się pierwszy raz w 1987 roku, ale wtedy książę spotykał się z przyjaciółką hrabiny. Ich związek rozpoczął się w 1993 roku. W 1994 para spędziła razem wakacje i pojawiły się wtedy ich wspólne zdjęcia w prasie.

 Ogółem w latach 90, Sophie pojawiała się od czasu do czasu w prasie, a media szybko podłapały, że Sophie wygląda bardzo podobnie do księżnej Diany. Jest nawet jedno ich zdjęcie, jakie znalazłam, i zamieszczam je poniżej. Ponoć Diana i Fergie czuły się nieco urażone, że tak szybko chcą je zastąpić Sophie i nie podobało im się to. 

Źródło : https://pl.pinterest.com/pin/297237644141964472/


 W 1994 pojawiło się zdjęcie Sophie Rhys-Jones na okładce francuskiego Point de Veu. Tytuł błędnie sugerował, że pałac Buckingham szykuje w tajemnicy wesele Sophie i Edwarda.


 

Magazyn Hello!, w wydaniu z listopada 1995 opublikował zdjęcie Sophie na okładce i napisał : kobieta, która skradła serce księcia!

 


 

Sophie nadal rozwijała karierę, pracowała jako sekretarka,  a media zaczynały się nią coraz bardziej interesować. 


 Widywano Sophie, jak szła do pracy, lub gdy chodziła ulicami Londynu.

W 1997 roku Sophie spędziła wakacje na z księciem Edwardem. W tym samym roku udzieliła też wywiadu magazynowi Hello i wzięła udział w sesji zdjęciowej. Wydanie z jej wywiadem było ekskluzywne.Wywiad ukazał się 16 sierpnia 1997 roku, na 15 dni przed śmiercią księżnej Diany. Wiele osób zauważyło,że Sophie na tym zdjęciu wygląda identycznie, jak księżna Walii.

 30 sierpnia 1998 roku zauważono hrabinę Sophie i księcia Edwarda w samochodzie razem z księciem Williamem i Harrym, jechali na mszę, było to dzień przed rocznicą śmierci księżnej Diany. Podobno Sophie ma z bratankami dobre relacje.Zaręczyny Sophie i Edwarda ogłoszono 6 stycznia 1999 roku, a jej strój do sesji zdjęciowej zaprojektował Tomasz Starzewski. 


 

 W czerwcu 1999 roku Sophie pojawiła się na Trooping The Colour, jeszcze jako narzeczona księcia Edwarda.


Jakiś czas przed ślubem pojawiło się takie zdjęcie Sophie z psem : 19 czerwca 1999 roku odbył się królewski ślub, choć prawdopodobnie byłby wcześniej, ale ze względu na śmierć księżnej Diany był nieco później, a i nie był też tak huczny, ale też Edward i Sophie chcieli skromniejszą uroczystość. Sophie nosiła suknię w kolorze kości słoniowej, zaprojektowaną przez Samanthę Shaw. Suknia była wykonana z jedwabnej organzy i miała na sobie wszyte 325 tysięcy pereł i koralików. Ślubna tiara hrabiny została wypożyczona z prywatnej kolekcji królowej i wtedy widziano ją po raz pierwszy.

Para udała się na miesiąc miodowy, ale Sophie była dla mediów nowym tematem. Magazyn Hello! w sierpniu opublikował zdjęcie Sophie, która wybrała się na chrzest swojego bratanka, w jej rodzinnym domu.


To wszystko, co udało mi się znaleźć. Dziękuję Wam za przeczytanie. Niedługo pojawi się post o stylizacjach Sophie na Garden Party,  nadrobię też notkę o niedawnym wyjściu pary, a w czerwcu o kreacjach  hrabiny z Trooping The Colour.  Zdałam sobie też sprawę, że dzisiaj minął rok od pierwszego wpisu na tym blogu KLIK .

Miłego Dnia :)

Kazia


6 komentarzy:

 1. Zdjęcie z okładki z sierpnia 97 roku jest eleganckie, jednak podobieństwo do księżnej i data publikacji powoduje, że jest to wręcz creepy. Nie dziwię się, że Diana podejrzewała Windsorów o chęć zrobienia z Sophie "nowej Diany". Ciekawe, czy sama Sophie zdała sobie z tego sprawę i stąd później ta zmiana fryzury czy stylu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie też uważam, że była wtedy uderzająco podobna i coś w tym jest, że chyba Windsorowie chcieli mieć druga Diane. Mysle, ze w koncu zdała sobie sprawę i zmeinila całkiem fryzurę i ogólnie styl. Nawet jest takie zdjęcie, gdzie ubrała suknie w stylu Diany

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że Diana i Sophie kiedyś się spotkały.

  To był bardzo ciekawy artykuł, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkaly kilka razy. Zapomnialm dodac w poscie, ze zjadly razem kilka razy lunch.

   Usuń
 3. Suknia ślubna Sophie bardzo mi się podobała

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Księżna Kate i Hrabina Sophie , Blogger