kwietnia 14, 2021

W hołdzie dla księcia Filipa - z Kate i Sophie

Książę Filip miał bardzo dobre relacje zarówno z synową hrabiną Sophie i żoną wnuka, księżną Kate. 


 

Filip uwielbiał żartować z Sophie i wspierał ją, gdy wchodziła do rodziny, a także w 2011 roku wspierał też Catherine. Podobnie, jak Lady Louise, uwielbiał jeździć powozami konnymi i tą pasją zaraził swą najmłodszą wnuczkę. Często widywano ich razem na terenie zamku Windsor, gdy jeździli konno. Dla Louise był przede wszystkim dziadkiem. Podczas ślubu księcia Edwarda i Sophie, książę Filip był dumny z syna i synowej. 

Książę William, mąż księżnej Kate, wspomniał, że gdyby nie książę Filip nie poszedłby w kondukcie żałobnym za trumną księżnej Diany. William w swoim niedawnym oświadczeniu wyznał, że jest wdzięczny, że Catherine też mogła poznać jego dziadka.

  Ale wracając do 1997 roku, Filip cały czas był przy Williamie i Harrym. Gdy William miał wątpliwości, czy iść za trumną mamy, książę Filip powiedział :

Myślę, że jeśli nie pójdziesz będziesz żałował. Jeśli ja pójdę, zechcesz iść ze mną?

 Gdy rodzina Spencerów przedstawiała, jak chcieliby, żeby wyglądał pogrzeb, książę stanowczo odparł :-Przestańcie mówić, co mamy zrobić z chłopcami. Traktujecie ich, jakby byli rzeczą, a ci chłopcy właśnie stracili matkę.


 

Filip miał też dobre relacje z księżną Dianą, mamą Williama. Jednak te relacje uległy ochłodzeniu, po jej słynnym wywiadzie z 1995 roku. Ale może wróćmy do czasów wcześniejszych. Filip, w trkacie separacji napisał do Diany list, że jest po jej stronie. Na początku wspierał ją, jak tylko mógł, gdyż sam wiedział, jak ciężko jest być nowym członkiem rodziny. 6 komentarzy:

 1. Matko kochana, juz wiekszego chaosu nie dało się zrobić??!!
  Jakaś chronologia całosci, i logika poszczególnych zdań. Przecież, podobno, nie prowadzi tego pierwszoklasistka!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się post podoba.
   Kaziu - nie zrażaj się i pisz dalej :)

   Usuń
  2. Powtórzę się, ale mnie bardzo się podoba blog Kazi.
   To piękne, że książę Philip miał dobre relacje z księżną Kate oraz hrabiną Sophie oraz że wspierał księżną Dianę w trakcie separacji.

   Usuń
 2. Nadal nie mogę uwierzyć, że Księcia Philipa już nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami mam ochotę wykrzyczeć wszystkim anonimowym krytykantom, bi tę swoję energię skierowali w jakimś pożytecznym kierunku."Zrób to lepiej człowieku,albo milcz!.Lubię ten blog.W tym całym polskim "piekiełku" wszelkie niezłośliwe informacje i rodzinach królewskich to taka miła odskocznia.Gdy człowiek nie ma już swojej rodziny, to nie ma nic w tym złego,że się z boku ale życzliwie popatrzy na inną rodzinę, która choć w blasku fleszy,ale jednak jest po prostu rodziną ze wszystkimi blaskami i cieniami.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Księżna Kate i Hrabina Sophie , Blogger